ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA U ZNANJU I KREATIVNOSTI Čitanjem do zvijezda

Dan 1. ožujka doimao se kao putovanje u svijet mašte i književnosti za dvije učenice osmog razreda i jednu učenicu sedmog razreda Osnovne škole Neorić-Sutina. Naše sudjelovanje u projektu Čitanjem do zvijezda u Osnovnoj školi kneza Trpimira u Kaštel Gomilici bilo je više od običnog natjecanja.

Kada smo stigle u školu, bile smo srdačno dočekane. Ravnatelj nas je sve lijepo pozdravio te poželio sreću. Učiteljice su nas uvele u natjecanje uz predivno a capella pjevanje čime su dodatno pojačale napetost i uzbuđenje. Nakon  pozdravne riječi i zbora uslijedila je pisana provjera znanja koja je zahtijevala potpuno razumijevanje pročitanih knjiga. Nakon intenzivnog razmišljanja došlo je vrijeme za zasluženu pauzu. Domaćini su nam priredili sve potrebno da se osvježimo i napunimo energijom za daljnje aktivnosti. U slobodnom vremenu upoznale smo i druge natjecatelje te izmijenile dojmove. Zatim je uslijedio i književni susret s lokalnom književnicom Anom Pisac-Serezlija koja nam je na zanimljiv način približila svoje dječje romane te nas oduševila pristupačnošću. Razgovarajući s književnicom, imale smo priliku čuti odakle i na koji način crpi inspiraciju te kako izgleda njezin stvaralački proces. Bila je to izvrsna prilika za učenje, ali i za stvaranje nezaboravnih uspomena. Pri samom kraju saznale smo i naš zajednički rezultat, podijeljene su nam pohvalnice te smo zadovoljne završile ovo hvalevrijedno natjecanje.

Natali Režić, 8. razred

objavio: Nada Dundović   datum: 15. 3. 2024.

« Svibanj 2024 »